Logo Muhasebe Programı Demo Kurulumu

Logo muhasebe programı olarak bilinen program genellikle Logo Go Plus veya Logo Go 3 programıdır. Küçük ve Orta ölçekli işletmeler tarafından en çok kullanılan bu program ön muhasebe ve muhasebe işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlar.

Logo Programı satın almadan önce kendiniz kullanıp deneyerek hem programı görmenizi hem de programa alışmanızı sağlamaktadır. Eğer siz de programı denemek, ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını anlamak istiyorsanız yazıya devam edin!

Bu yazıda Logo muhasebe programı demo kurulumu nasıl yapılır onu inceleyeceğiz.

Logo Go Plus programında ve Logo Go 3 programında demo kurulumu nasıl yapılır?

Logo Go Plus ve Logo Go 3 programlarından demo imkanı bulunmaktadır. Daha üst modeller olan ve daha büyük şirketlere hitap eden Logo Tiger 3 ve Logo Tiger Plus programlarında ise özel talep üzerine şirketlere özel demolar açılmaktadır. Demo sürümler 1 aylık kullanım imkanına sahip olup sınırlı sayıda cari kart açılabilmektedir. Ancak bunun haricinde Logo Programının bütün özelliklerini rahatça görebilir, dilediğiniz özelliğini öğrenebilirsiniz.

Logo Go 3 veya Logo Go Plus programlarını denemek ve demoyu kurmak istiyorsanız öncelikle demo programını indirmelisiniz. Demo linkini ve detaylı bilgiyi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz

  Mail:
  info@peracom.net

  Logo Demo Programı Kurulum

  Logo demo linkini aldıktan sonra gerekli dosyayı bilgisayarınıza indirin.

  Eğer Logo programını kendi bilgisayarınıza kuracaksanız bilgisayarınızda Microsoft SQL programının yüklü olması gerekmektedir. Bu program Logo yazılımının veritabanını tutacak ve gerektiğinde işleyecek programdır. O yüzden yüklenmesi zorunludur. Ufak hesaplar için ücretsiz kullanabileceğiniz Express Microsoft SQL sürümü bulunmakta. Şu linke tıklayarak Microsoft’un kendi sitesinden indirebilirsiniz. Kurulum yaparken mixed mod seçilmesi gerekmektedir. SQL kurulumu sırasında mixed mode sorusunun olduğu yerde “sa” şifresi belirlemeniz gerekmektedir. Bu aşamada muhakkak bir şifre belirleyin ve bu şifreyi saklayın, sonraki adımlarda lazım olacak.

  Microsoft SQL kurulduktan sonra Logo programının indirilen ve sıkıştırılmış halde olan dosyaları bir klasöre çıkartılır.

  Dosyalar içindeki setup.exe bulunur ve çift tıklanarak kurulum yapılır. Kurulum sırasında size lisans anahtarı soracaktır. Bu alana size mail ile göndereceğimiz lisans anahtarını giriniz. Sonraki aşamalarda da şirketinizle ilgili sorulara gerekli şekilde cevap veriniz.

  Kurulum yapıldıktan sonra kurulum yaptığınız klasörde “Go3sys.exe” görünecektir. Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Size ‘SA’ kullanıcısına ait şifreyi soracaktır. SQL server kurarken belirlediğiniz şifreyi buraya giriniz.

  Devamında Logo Go 3 veya Logo Go Plus programlarından hangisini kurduysanız “logogo3.exe” dosyasını veya “logogoplus.exe” dosyasını bulun ve çalıştırın.

  Ardından Logo programının kullanıcı adını ve şifresini soracaktır. Bu alana ‘LOGO’ ve ‘LOGO’ giriniz.

  Hepsi bu kadar. Artık Logo Programı Demo kurulumunu tamamlamış oldunuz. Bu aşamadan sonra istediğiniz Logo eğitimini izleyerek veya bizden yardım alarak dilediğiniz Logo özelliğini kullanabilirsiniz. Yüklediğiniz programa bağlı olarak kullanabileceğiniz özellikler değişiklik gösterecektir. Ek özellikleri test etmek veya görmek isterseniz bizimle irtibata geçebilir, her türlü sorunuzu sorabilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir