LOGO GO 3 TE CARİ HESAP EKSTRESİ ALMA

Peracom ekibi olarak profesyonel işler ortaya koyarken siz değerli müşterilerimizin de ihtiyaç ve isteklerini göz önünde bulundurmak birinci önceliğimizdir. Bu nedenle kurumunuzu her açıdan zengin gösterecek pek çok yazılımda sizin çözüm ortağınız olarak faaliyet gösteriyoruz. İşte bu harika yazılımlardan bir tanesi de Logo Go 3’tür.

Logo Go 3 nedir?

Logo Go 3, pek çok farklı sektörden KOBİ’lerin bütün taleplerini karşılamaya yarayan, işin aşamalarının doğru ve güvenilir bilgilerle bir tek kaynak üzerinden yönetilmesi, maliyetin düşürülmesine imkân veren ve kurumunuzu bir adım daha ileriye taşımanızda basamak görevlerinden birini üstlenen yeni nesil yazılımlardan bir tanesidir. Sade, hızlı, kişiselleştirilen ve kolay arayüzü bulunan yeni platformlardan Go 3; sağlık, hizmet, eğitim, dağıtım, medya, tekstil ve daha nice sektörde yer alan işletmelerin taleplerini tam tamına karşılayarak işin bütün aşamalarında kolaylık sağlar. Go 3 sayesinde muhasebe, sipariş, satın alma, bordrolama, finans, tedarik yönetimi işlemlerinizi eksiksiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kullanımı da oldukça basittir.

Cari hesap ekstresi nedir ve nasıl alınır?

Her iki taraf arasındaki alacak verecek işlemlerinin hesabını tutmaya cari hesap denir.  Cari hesabın hareketlerinin yani alacak, borç ve bakiyelerinin toplamının işlem bilgileriyle birlikte alınmasına ise cari hesap ekstresi alma denir. Peki bu ekstre nasıl alınır?

İşlem türleri ve günlük toplamlar ile cari hesaplar listesinden bu ekstreyi alabilirsiniz. Öncelikle bunun için ilgili cari hesabın tanımı seçilir. Sonrasında F9 ve farenin sağ tuşuna basılarak menüden Ekstre kısmı seçilir. Hangi şartlarda ekstrenin alınacağını Cari Hesap Ekstresi filtreleri penceresinden belirlenir. Ekstrenin içinde fatura ile bordro satır bilgileri de yer alsın diye isteniyorsa filtre satırları kısmında “bordro detayı” ve “fatura detayı” evet olarak seçilir.

Ekstrenin “fatura detayı” olarak alınması halinde, fatura satırında bulunan bütün hareket, açıklama, miktar, kod ve birim fiyatı, kolon bilgisiyle alakalı bilgiler hareket satırının alt kısmında ayrı ayrı listelenir.

Filtre satırında yapılan işlem döviz türü filtresi ile cari hesap ekstresi, belli işlem dövizi üstünden yapılmış olan işlemleri içerecek biçimde listeleme sağlar. Program, öndeğer olarak bütün döviz türlerini seçmektedir.  Listede istenilen döviz türleri işaretlenerek seçilir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir