E-FATURA KULLANAN MÜKELLEFLER EYLÜL İTİBARI İLE E-ARŞİV KULLANIMINA GEÇİYOR.

Gelir İdaresi Başkanlığının daha önce ilk olarak 1.1.2019 olarak ilan edilen, daha sonra ertelenerek 1.7.2019 olan tarih, 15.04.2019 tarihinde yayınlanan tebliğine göre son kez ertelenerek 1.9.2019 olarak belirlendi. Bu tarihten sonra E-Fatura kullanan tüm mükellefler E-Arşiv’e de geçmek zorunda. Bu tarihin son tarih olduğu ve daha fazla ertelenmeyeceği neredeyse kesin. Böylece 2018 yılı cirosu 5 milyon TL olan vergi mükellefleri hem e-fatura hem de e-arşiv kullanmak zorunda olacaklar. Matbuu olarak basılan faturalar bu tarihten sonra kullanılamayacak ve e-arşiv kullanımı kesin olarak zorunlu olacak.

Dijital Devir Artık Başladı

Her sene düşürülen E-Fatura’ya geçiş limiti, yeni çıkan tebliğ ile her e-fatura kullananın e-arşive geçmesinin zorunlu olması gibi önemli düzenlemelerle Gelir İdaresi Başkanlığı kayda değer tüm alış-veriş işlemlerinin dijital ortamda ve kendi denetiminde olmasını istiyor. Bu sayede daha doğrulukla vergilendirme yapmayı hedefliyor.

Bu zorunluluklarla beraber mükellefler hızlı şekilde E-Arşiv uygulamasına da geçmeye başlıyor ve piyasadaki faturalandırma işlemlerinin büyük bir kısmı artık E-Fatura ve E-Arşiv uygulamalarıyla gerçekleşmiş oluyor. Bu da tam bir system oluşturarak işlerde büyük bir hızlanma ve kolaylık sağlıyor.

Logonun E-Fatura&E-Arşiv Avantajları

Bu dijital dönüşüm ile beraber kullanıcıların büyük kısmı yerli bir yatrım olan Logo Programına yönelerek muhasebe, iş yönetimi, e-fatura, e-arşiv gibi operasyonlarının tamamını tek program altında halletmiş oluyorlar. Logo Programı bütün özelliklerinden önce yeni gelen yasal mevzuatlara göre sürekli güncellenen ve kanunların getirdiği zorunluluklarla tam uyumlu olarak çalışan bir uygulama. Bunun yanında tercih edilmesinin en büyük sebepleri arasında kolay kullanımı, diğer sistemlerle kolay entegrasyonu gibi kolaylıklar bulunuyor. Sunduğu yan hizmetlerden olan Otomatik E-posta ve SMS gönderim hizmetiyle E-arşiv fatura gönderiliyor ve fatura gönderim maliyetleriniz büyük oranda düşüyor. Ayrıca faturalar her zaman dijital ortamda saklı turulduğu için kaybolma veya zarar görme ihtimalleri de ortadan kalkıyor.

Siz de Logo’nun kurumsal iş ortağı olan Peracom’u tercih ederek hem alacağınız üst düzey ve profesyonel destek ile rahat edin, hem de logo programının size sunduğu kolaylıklardan faydalanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir